Oświetlenie rowerowe Energizer Bike Light

27 maja 2013 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sport i Hobby

Sezon rowerowy został już rozpoczęty jakiś czas temu. Pierwsze pozimowe przeglądy techniczne też już raczej za nami. Warto jednak zainteresować się jeszcze nie tylko tym, czy nasze oświetlenie działa, ale też jak działa. Jeśli nieco za słabo, polecamy zakup jednego z murowanych hitów nadchodzącego czasu, czyli kompletu lampek Energizer Bike Light.

źródło: Energizer

źródło: Energizer

W skład zestawu wchodzą lampka przednia i tylna. W pierwszej z nich do prawidłowego działania niezbędne są trzy baterie AA, zapewniające do dwunastu godzin ciągłego świecenia. W liczbie trzech obecne są również diody oraz tryby świecenia (ciągły, pulsacyjny oraz łączony). Po tych dość tradycyjnych funkcjonalnościach trzeba powiedzieć o zupełnej nowości, czyli technologii Road Beam, którą póki co spotykaliśmy w światłach samochodów. Gwarantuje ona szerszy kąt padania światła i nieoślepianie innych użytkowników drogi. Jasność lampki w maksymalnym trybie to 35 lumenów. Aby produkt przymocować do roweru nie potrzeba żadnych narzędzi, gdyż posiada on łatwy w użyciu zatrzask. Dzięki niemu lampkę można też szybko zdjęć i używać jako niewielkiej latarki.

źródło: Energizer

źródło: Energizer

W lampce tylnej również spotkamy trzy baterie AA, trzy diody i trzy tryby świecenia. Całość została skonstruowana tak, by jej światło było widoczne z bardzo dużej odległości. Mocowanie tej lampki również odbywa się beznarzędziowo – na gumkę. Co ważne, oba produkty są w pełni wodoodporne, nie musimy się więc obawiać deszczu czy rosy.

źródło: Energizer

źródło: Energizer

Komplet lampek Energizer Bike Light, w skład którego wchodzą nie tylko lampki, ale i zestaw baterii, można kupić już w cenie około 100 zł. Inne modele oświetlenia rowerowego porówna się natomiast na Okazje.info.