Samsung Galaxy NX

24 Cze 2013 | Autor: | Kategoria: Fotografia, TOP news

Samsung szaleje wprowadzając kolejne, rewolucyjne produkty oparte na systemie Android. Po znakomitym debiucie Samsung Galaxy Camera przyszedł czas na coś większego. Samsung Galaxy NX to pierwsza aparat z wymiennymi obiektywami, pracujący w systemie operacyjnym Android. W aparacie nie mogło zabraknąć Wi-Fi oraz obsługi łączności 3G/4G LTE, umożliwiających bezproblemowe połączenie się z siecią Internetową. Dzięki temu będziemy mogli się podzielić swoimi zdjęciami zaraz po ich wykonaniu.

źródło: Samsung

źródło: Samsung

Galaxy NX wyposażony został w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 Mpx, oraz procesor obrazu DRIMe IV. Całość aparatu napędzana jest czterordzeniowym procesorem taktowany na 1,6 Ghz. Nowy Samsung posiada możliwość zmiany obiektywów, a wśród dostępnych szkieł znajdziemy zarówno wielozadaniowe obiektywy kitowe, ale też „rybie oko” czy teleobiektywy. Ciekawą opcją jest wprowadzenie obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D, umożliwiającego fotografowanie i filmowanie w formacie 3D. NX wyposażony został również w hybrydowy Autofocus, ustawiający ostrość na podstawie detekcji fazy i kontrastu. Aparat posiada szeroki zakres czułości ISO, wynoszący od 100 do 25600. Szybkość zdjęc seryjnych, oferowanych przez urządzenie wynosi 8,6 kl/s a najkrótsza migawka jest równa 1/6000 s.

Aparat obsługuje system operacyjny Android Jelly Bean 4.2 i korzysta z jego wszystkich możliwości. Umożliwia to nie tylko fotografowanie i filmowanie, ale również natychmiastową obróbkę zdjęć w aparacie. Dodawanie różnego rodzaju filtrów i efektów nie stanowi najmniejszego problemu. Dodatkowo Galaxy NX oferuje dostęp do szeregu opcji społecznościowych i łatwego dzielenia się zdjęciami. Dzięki obsłudze GPS funkcja Photo Suggest wskaże ciekawe miejsca do fotografowania, które znajdują się w okolicy, z kolei Story Album wyświetli najciekawsze zdjęcia na osi czasu.