Ekstremalne kamery od Evolveo

24 Cze 2013 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sport i Hobby, TOP news

Wielu z nas uwielbia uprawiać sport. Znajdą się i tacy, którzy poza przejażdżkami rowerowymi czy rekreacyjnej jazdy na nartach lubią poczuć dreszczyk emocji i solidny zastrzyk adrenaliny. Ekstremalne triki na rowerze, motocyklu, szaleńcze zjazdy snowboardowe czy skoki spadochronowe to ich domena. Zawsze warto pochwalić się swoim ekstremalnym hobby w towarzystwie. Pomogą nam w tym nowe kamerki do zadań specjalnych od firmy Evolve. Mowa tutaj o modelach SportCam X3 i SportCam X1. Ich wyjątkowo solidna konstrukcja pozwoli na zarejestrowanie naszych ekstremalnych wyczynów w najwyższej jakości Full HD.

źródło: Evolveo

źródło: Evolveo

To co wyróżnia obydwa modele to sygnał wibracyjny, informujący o rozpoczęciu nagrania. Dzięki niemu będziemy pewni, że kamera jest gotowa do akcji, bez konieczności zdejmowania kasku czy demontażu urządzenia. Wyposażone one zostały w charakterystyczny, szerokokątny obiektyw typu „rybie oko”, pozwalający na nagranie znacznie szerszych plenerów. Kamerki oczywiście posiadają certyfikat wodoszczelności do 10 m IP68, oraz są w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1 m. Model X3 cechuje bardzo szeroki kąt widzenia rzędu 170 stopni. Materiały nagrywane są w jakości Full HD.

Model X1, o nieco węższym kącie widzenia 120 stopni, pozwala na wybór standardu spomiędzy Full HD i HD. Dodatkowo oferuje on zapis w formacie MPEG/AVI oraz zapis zdjęć w formacie JPG. Urządzenia magazynują nagrane materiały na kartach microSD o pojemności do 32 GB. W zestawie z kamerą otrzymujemy szereg akcesoriów, umożliwiających montaż kamery m.in. na kasku, odzieży, desce lub ramie roweru.

Ceny wszystkich sportowych kamer marki Evolve można szybko porównać w serwisie Okazje.info.pl.