Ranking Okazje.info

08 Lip 2013 | Autor: | Kategoria: TOP news

W zeszłym tygodniu poruszyliśmy kwestię rankingu, stworzonego przez porównywarkę internetową Okazje.info. Czas przyjrzeć mu się jeszcze raz, by przeanalizować co jest najważniejszym kryterium, którym kierujemy się w wyborze telefonu. Co prawda nie powinno być tu zaskoczenia, jednak tym razem będzie to poparte rzeczywistymi przykładami.

Cena i producent! To właśnie na podstawie tych kryteriów wybieramy nasz nowy telefon. Szukamy oczywiście jak najlepszego telefonu w jak najniższej cenie. Stosunek ceny do jakości jest niezwykle ważny, o czym świadczą zestawienia podane w rankingu. Jeśli chodzi o koszt telefonu, Polacy najchętniej wybierają urządzenia w przedziale od 500 do 750 złotych. W tej cenie można zakupić w miarę nowy i funkcjonalny telefon, oferujący większość przydatnych funkcji (dobry aparat, połączenie z internetem, obsługa aplikacji). Poniżej znaleźć można wykres, na którym znalazł się wykaz procentowy tego, w jakich cenach kupujemy telefony.

Cena

Cena

Drugą ważną, a nawet najważniejszą kwestią jest producent. Nie chcemy ryzykować zakupu telefonów nieznanych marek, gdyż po prostu nie ufamy im. Wolimy zainwestować więcej w samrtfon renomowanej firmy. Obecnie niekwestionowanym liderem w sprzedaży telefonów jest oczywiście Samsung. Telefony tego producenta są chętnie wybierane, gdyż dobry sprzęt można znaleźć niemal w każdym przedziale cenowym, od najtańszych do tych high-endowych. Tuż za nim znaleźć można takie firmy jak Nokia, Sony oraz HTC.

Producent

Producent

Na końcu raportu znalazło się miejsce na prezentacje najchętniej wybieranych modeli telefonów. Na pierwszym miejscu, w myśl najlepszego stosunku jakości do ceny, znalazł się Samsung Galaxy S2. Jest to co prawda telefon starszy, lecz wciąż bardzo dobry. Jak wykazuje ranking, w Top Produktach nie ma żadnej nowości. Wynika to z faktu, że konsumenci mają świadomość jak szybko telefony tanieją nowe smartfony. Wolą poczekać kilka miesięcy dłużej i kupić telefon taniej, niż wydawać pełną sumę zaraz po premierze.

Najpopularniejsze modele

Najpopularniejsze modele

Ten krótki przegląd ukazuje jedynie fragment rankingu stworzonego przez Okazje.info. Jego pełna wersja znajduje się pod tym linkiem.