Huawei Ascend Mate – 6.1 cala w zasięgu ręki

15 Lip 2013 | Autor: | Kategoria: Gadżety, TOP news

Współczesne smartfony są coraz większe i większe. Granica pomiędzy niewielkim tabletem a nowoczesnym telefonem zaczyna się powoli zacierać. Najlepszym przykładem tego są produkty marki Samsung, jak chociażby szumnie zapowiadany Samsung Galaxy Mega. Nie jest to jednak jedyny Phablet, czyli połączenie smartfona i tabletu, jaki trafia na rynek. W Polsce pojawił się właśnie Huawei Ascend Mate – smartfon z ekranem o przekątnej aż 6.1 cala.

Wyświetlacz posiada rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać obraz w jakości HD. Pomimo swoich dużych rozmiarów, Phablet został zaprojektowany tak, by można go było bez przeszkód obsługiwać jedną ręką. Ekran jest również wyposażony w technologię Magic Touch, która pozwala na obsługę smartfona w rękawiczkach. Huawei Ascend Mate napędzany jest autorskim procesorem Hi-Silicon z zegarem taktowanym na 1.5GHz. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 4050 mAh, która w połączeniu z technologiami oszczędzania energii QPC i ADRX, ma wytrzymać aż dwa dni bez konieczności ładowania. Dodatkowo, specjalnie zaprojektowany interfejs Emotion UI pozwala na uruchamianie kilku aplikacji naraz, pozwalając na otworzenie ich np. podczas pisania wiadomości. I to przy pomocy jednego ruchu palca.

źródło: Huawei

źródło: Huawei

W telefonie tej klasy nie mogło zabraknąć również aparatu fotograficznego. Kamera tylna, wyposażona w auto-focus posiada rozdzielczość 8 Mpx. Z przodu telefonu znajdziemy nieco mniejszy aparat 1 Mpx, przeznaczony do videorozmów i videokonferencji. Huawei Ascend Mate pracuje pod kontrola systemu operacyjnego Android 4.1 Jelly Bean, jego sugerowana cena wynosi ok. 1600 złotych, a kupić go można na przykład w tym miejscu. Wszytko to czyni najnowszy sprzęt ze stajni Huawei godnym konkurentem megasmatrfonów od Samsunga.