Ranking plecaków turystycznych, wrzesień 2013

21 Paź 2013 | Autor: | Kategoria: Rankingi, Sport i Hobby

Miłośnicy aktywności fizycznej różnego rodzaju wiedzą jak ważne jest dobranie odpowiedniego plecaka turystycznego. W końcu mają zmieścić się w nim wszystkie te rzeczy, które pomogą nam przetrwać m.in. podczas długich wędrówek. Pomóc w wyborze może przygotowany przez porównywarkę cen Okazje.info ranking. Dzięki niemu poznamy najpopularniejsze modele we wrześniu 2013 roku.

źródło: Deuter

źródło: Deuter

Deuter Futura Pro 38

Model Futura 38 to numer jeden we wrześniu. Produkt firmy Deuter posiada udoskonalony system nośny, wzbogacony o wahadłowy pas. Dzięki lekkiej siatce plecy są oddzielone od plecaka, co może okazać się przydatne przy dużych upałach. Jego pojemność to 38 l. Wykonany został z pokrowca przeciwdeszczowego, zapewniając ochronę wszystkim przedmiotom w nim schowanym.

Producenci

producenci

Najpopularniejsi producenci plecaków turystycznych, wrzesień 2013

We wrześniowym rankingu plecaków turystycznych wśród producentów liderem została polska firma Wisport. 5 jej produktów znalazło się w Top20. Zaraz za nią, z 4 rankingowymi plecakami znalazły się takie marki jak 4F Sport Performance oraz Hi-Tec. Trzecie miejsce przypadło firmie Outhorn. Użytkownicy porównywarki cen wyjątkowo upodobali sobie 2 z jej produktów. Po jednym rankingowym plecaku mają firmy Osprey, Salomon, King Camp, Spokey oraz Deuter.

Pojemność

pojemność

Najczęściej wybierane pojemności plecaków turystycznych, wrzesień 2013

Jeśli chodzi o pojemność, nie ma żadnych określonych preferencji. Zainteresowaniem cieszyły się zarówno średniej wielkości modele, jak i te duże. Dowodem na to jest fakt, iż najczęściej wybierane były plecaki o pojemności 45 i 75 l. Po 4 takie produkty znalazły się w Top20. 3 z rankingowych plecaków mogą pochwalić się pojemnością do 55 l. Jakie jeszcze pojemności były docenione przez kupujących plecaki turystyczne? 35, 38 oraz 65 l, po dwa takie plecaki znalazły się w rankingu.