Kamera sportowa Drift Ghost-S

28 Lis 2013 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sprzęt RTV, Video

Na rynku właśnie ukazała się kamera sportowa brytyjskiej marki Drift Innovation – model Drift Ghost-S . Urządzenie jest niewielkie i bardzo proste w obsłudze, a jego budowa została zaprojektowana tak, aby można było przymocować je m.in. do motocykla. Teraz każdy miłośnik mocnych wrażeń będzie mógł uwiecznić swoje wyczyny.

źródło: Drift Innovation

źródło: Drift Innovation

Przetwarzaniem obrazu urządzenia zajmuje się matryca Sony z przetwornikiem CMOS. Trafia do niej bardzo ostry obraz z siedmioelementowego obiektywu. Kamera różni się od swojego poprzednika nowymi podzespołami i funkcjami. Posiada dużo wydajniejszy procesor obrazu, dzięki czemu filmy mogą być nagrywane w rozdzielczości Full HD (1080p), nawet obrazy w zwolnionym tempie nagrywane są z niesamowicie dobrą jakością 720p przy 120 klatkach na sekundę.

Ponieważ kamera obsługuje WiFi można nią sterować za pomocą smartfona lub tabletu z systemami operacyjnymi Android i iOS.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8IVnBzjXmrA[/youtube]

Wbudowany 2-calowy ekran LC pokryty jest szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass. Urządzenie jest wodoodporne do 3 metrów i to bez potrzeby wspomagania go dodatkowymi kasetkami. Jednak po dokupieniu specjalnej kasetki ochronnej, kamera zyskuje odporność na wodę nawet do 60 m zanurzenia. Zadziwiać może czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, bo są to aż 3,5 godziny.

Sprzęt można podłączać do urządzeń zewnętrznych dzięki obecności wyjść HDMI i mini USB.

Model Drift Ghost jest dostępny w ofercie kilkudziesięciu sklepów internetowych, których listę można znaleźć tutaj.