Smartbell – domofon w telefonie

12 Sty 2014 | Autor: | Kategoria: Gadżety, Nowości, Video

Smartbell to nowe urządzenie, które łączy w sobie funkcje znanego wszystkim domofonu z najnowszymi trendami panującymi na rynku technologii mobilnych. Pozwala on bowiem sprawdzić kto stoi za naszymi drzwiami przy pomocy naszego smartfona, czy tabletu. Ten niewielki wideofon wyposażony jest bowiem w kamerę oraz wyświetlacz.

źródło: producent

źródło: producent

 

Obraz jest następnie transmitowany do naszego smartfona, i to od nas zależy czy wyślemy wiadomość zwrotną i czy otworzymy drzwi. Urządzenie wykorzystuje do pracy domową sieć Wi-Fi, co jest niezwykle pomocne w podpatrywaniu niezapowiedzianych gości z dowolnego miejsca na świecie, gdzie dociera sygnał internetowy w takiej czy innej postaci.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HDWwtcoaz3s[/youtube]

Co ciekawe na wyświetlaczu można również ustawić ekran powitalny dla gości, lub dowolną treść. Przydaje się to zwłaszcza w kontaktach z kurierami i listonoszami. Smartbell podłącza się do zasilania od dzwonka do drzwi (DC 5V do 36V) przez co montaż jest wyjątkowo prosty. Koszt kompletnego zestawu, na dzień dzisiejszy wynosi 279 dolarów.