Jak wybrać dobry garnitur? – kilka sprawdzonych rad

19 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Styl

Garnitur to strój na każda okazję. Nosi się go na co dzień w biurze, ale też przy takich okazjach jak ślub, urodziny cioci, obrona pracy dyplomowej i wiele innych. W szafie każdego mężczyzny powinien więc zawsze znajdować się przynajmniej jeden taki odpowiednio dobrany strój. Ale co to znaczy odpowiednio dobrany? Na co zwracać uwagę kupując garnitur?

garnitur

Kolor

Najbardziej uniwersalne garnitury to te ciemne. Sprawdzają się one w praktycznie każdej sytuacji. Jeśli więc nie mamy tyle pieniędzy, by kupić kilka kompletów, wtedy wybierzmy modele czarne, ciemnoszare lub grafitowe.

Fason

Rękawy marynarki powinny mieć taką długość, by przy zgiętych rękach wystawało z nich około półtora centymetra mankietu koszuli. Ważne jednak, by jednocześnie zakrywały one nadgarstki. Spodnie natomiast powinny kłaść się na przedniej części buta bez żadnych marszczeń, natomiast tylna część ich nogawki powinna być ciut dłuższa niż ta przednia i sięgać do poziomu obcasa. W zależności od własnej figury każdy z panów powinien też zdecydować się na fason wcinany w talii lub prosty.

Wzory

Tu, podobnie jak w przypadku kolorów, jeśli nie mamy większej ilości kasy, lepiej wybrać rozwiązanie bezpieczne. A tym są z pewnością garnitury bez wzorów, uszyte z niezbyt błyszczących materiałów. W przypadku jednak wybrania bardziej wzorzystego czy błyszczącego modelu, dobrane do niego krawat i koszula zdecydowanie powinny być bardziej stonowane.

Koszula

Koszula w kolorze śnieżnej bieli pasuje nie tylko do każdego garnituru, ale przede wszystkim na każdą okazję. Bezpieczne są też różne odcienie błękitu czy ciemniejszej czerwieni. Trzeba tylko pamiętać, że posiadając błyszczący garnitur należy zakładać koszule matowe lub po prostu zdecydowanie mniej błyszczące.