Coolpix AW 120 – aparat dla aktywnych

25 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Fotografia, Nowości, Video

Pełna wodoszczelność do osiemnastu metrów, wytrzymałość na upadki z wysokości dwóch metrów oraz możliwość bezproblemowego używania w temperaturze nawet minus dziesięć stopni. O czym mowa? Oczywiście o nowym, kompaktowym aparacie cyfrowym Nikon Coolpix AW 120, którego wyróżnikami są także 16-megapikselowa matryca i pięciokrotny zoom optyczny.

źródło: Nikon

źródło: Nikon

Rozwiązana, które ukryto w korpusie modelu AW 120, to między innymi moduły GPS i GLONASS, zestaw map całego świata oraz kompas. Dzięki nim możemy nie tylko geotagować zdjęcia, ale też planować i na bieżąco śledzić trasę swojej podróży. Z kolei technologia Wi-Fi pozwala na błyskawiczne dzielenie się wykonanymi zdjęciami z wszystkimi znajomymi.

źródło: Nikon

źródło: Nikon

Aby rejestrowane obrazy miały jak najwyższa jakość, w aparacie umieszczono obiektyw szerokokątny z przysłoną f/2,8, ogniskową 24 mm i pięciokrotnym zoomem optycznym, a także matrycę CMOS stworzoną w technologii BSI, której rozdzielczość to 16 Mpx. Z kolei za komfortowy podgląd wykonanych zdjęć odpowiada 3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 921 000 punktów.

źródło: Nikon

źródło: Nikon

Rozdzielczość nagrywanych obrazów video może wynosić do 1080/60i. Rejestrując filmy możemy korzystać z takich opcji jak autofokus, zoom optyczny czy zwolnione bądź przyspieszone tempo rejestrowania (od 15 do 240 klatek na sekundę).

źródło: Nikon

źródło: Nikon

Kolory obudów poszczególnych aparatów Coolpix AW120 to: moro, niebieski, pomarańczowy i czarny. Kupić możemy sam aparat, a także model wraz z zestawem akcesoriów, czyli futerałem, uchwytem na rower i szelkami. Dodatki dopasowane są do wersji czarnych i pomarańczowych. Cena podstawowego modelu, bez dodatków, na okazje.info.pl zaczyna się od około 1 100 zł.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-cCSEadxxIA[/youtube]