Nowy Jeep Gladiator już za 3 lata?

16 Sie 2012 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja, Nowości

Marka Jeep, będąca własnością Chryslera, do tej pory kojarzona była głównie z modelami Cherokee, Grand Cherokee i przede wszystkim Wrangler. Producent postanowił jednak to zmienić i zapowiedział wypuszczenie nowej edycji swoich pojazdów. Ma ona nosić nazwę Gladiator.

Jeep Gladiator, model z 2005 roku

Pierwszy raz ujrzeliśmy Gladiatora już w 2005 roku, na Detroit Motor Show. Jego podstawą był Wrangler ze zwiększoną przestrzenią ładunkową. Zaliczano go do rodziny pick-upów, co mogło mu zagwarantować sukces na rynku amerykańskim, ale także poza nim. Jednak Chrysler, ze względu na swoje finansowe problemy, w owym czasie zaniechał wprowadzenia Gladiatora na regularną linię produkcyjną. Obecnie sytuacja firmy zaczyna się stabilizować, zaczęto więc myśleć o odkurzeniu porzuconych przed paroma laty projektów.

Jeep Gladiator, model z 2005 roku

Mike Manley, prezes Jeepa, w wywiadzie udzielonym niedawno australijskiemu serwisowi motoryzacyjnemu Car Advice stwierdził, że wkrótce zapadnie konkretna decyzja dotycząca wprowadzenia do oferty firmy modelu pick-up. Nieoficjalne plotki mówią, że jego rynkowy debiut nastąpić ma na przełomie roku 2015 i 2016. Mamy jednak nadzieję, że pierwsze projekty nowego Gladiatora będzie można zobaczyć już w tym, a najpóźniej w przyszłym roku.

Jeep Gladiator, model z 2005 roku

Według Manleya nie wiadomo jeszcze, czy planowany Gladiator będzie bazował na Wranglerze. Niewykluczone jest, że nowa platforma powstanie we współpracy z włoskim Fiatem, który to jest obecnie większościowym udziałowcem w Chryslerze. Póki co pozostaje nam więc cierpliwie czekać na nowego Jeepa i liczyć, że zaskoczy nas on bardzo pozytywnie.