Acer C205 – projektor ważący zaledwie 0,3 kg

31 Mar 2014 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sprzęt RTV, Video

Już wkrótce na półkach polskich sklepów pojawi się nowy, niewielki projektor Acer C205 LED. Jego największymi wyróżnikami sa jasność znajdująca się na poziomie 150 lumenów, obecność dwóch wbudowanych głośników oraz wspomniane nieduże wymiary (144 x 108 x 27 mm) i waga (0,3 kg), które czynią sprzęt wyjątkowo mobilnym.

źródło: Acer

źródło: Acer

Model C205 posiada akumulator, który na jednym ładowaniu pozwala na nawet dwie godziny ciągłego oglądania filmów czy prezentacji multimedialnych. W dłuższym działaniu sprzętu pomoże podłączenie go do smartfonu czy tabletu, a także dokupienie dodatkowej baterii Acer Power Bank.

Ważne rozwiązania obecne w omawianym projektorze to także wejścia HDMI oraz USB, dzięki którym szybko połączymy produkt z konsolą do gier, odtwarzaczem DVD lub Blu-Ray czy notebookiem. Z kolei nowoczesny adapter MHL pozwala na pełną współpracę z urządzeniami mobilnymi typu tablety czy smartfony z systemami Windows 8.1 i Android 4.2, w której pomaga także technologia Mirroring Display .

źródło: Acer

źródło: Acer

Zaawansowana technologia LED-owa gwarantuje, że projektor będzie bez przeszkód pracował do 20 000 godzin w standardowym trybie lub o 10 000 h dłużej w trybie Eco zmniejszającym jasność obrazu o 30%. Dla ekonomiczności użytkowania w sprzęcie umieszczono też funkcję automatycznego wyłączenia, które odbędzie się po wcześniej określonym czasie od momentu braku nowego sygnału.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m1Vry8OOAJY[/youtube]

Sugerowana cena detaliczna projektora Acer C205 LED to niespełna 1 400 zł.