Scout RX1 od Miele odkurzy za Ciebie

22 maja 2014 | Autor: | Kategoria: Gadżety

Scout RX1 to nowy odkurzacz samodzielnie wykonujący swoje zadania. Zatem to odkurzający robot nowej generacji, wyprodukowany przez markę Miele. Posiada inteligentny system skanujący, dzięki któremu urządzenie zapamiętuje swoje miejsce pracy i poznaje wszystkie zakątki mieszkania. Ten system nawigacji robota o nazwie Smart Navigation System, to  swego rodzaju oczy modelu Scout RX1. W jego ramach współpracuje kamera, sensory i oprogramowanie, co umożliwia odkurzaczowi precyzyjne poruszanie się po terenie domu. Robot jest innowacyjny, ponieważ wybiera równoległe trasy, zamiast losowego, nieraz chaotycznego przemieszczania się po czyszczonych powierzchniach.

miele.co.uk

miele.co.uk

Siedem sensorów podczerwieni skanujących przestrzeń w promieniu 180 stopni zapewnia, że robot nie wjeżdża w meble czy inne przeszkody – jest w odpowiednim momencie zatrzymywany. Jeśli natomiast przeszkoda ma nie więcej jak 2 cm wysokości (np. kabel od przedłużacza) wówczas robot pokona go bez problemu sam.

miele.co.uk

miele.co.uk

Ponieważ podstawowym zadaniem odkurzacza nie jest jeżdżenie po domu samo w sobie, tylko sprzątanie, aby jego praca była efektywna, zastosowano w nim dodatkowo system Tripple Cleaning. Robot posiada dwie obracające się boczne szczotki , które wyczuwają trudne do wykrycia przestrzenie znajdujące się wzdłuż ścian i mebli, a następnie zasysają z nich brud do pojemnika na zanieczyszczenia z pomocą obracającego się wałka szczotkowego. Urządzenie posiada cztery programy sprzątania: Auto, Corner, Turbo i Spot – każdy o odmiennej charakterystyce, pozwalający na dopasowanie parametrów pracy odkurzacza. Robot ma wbudowaną baterię litowo-jonową, która pozwala na wysprzątanie do 150 m2 powierzchni na jednym ładowaniu, co w trybie auto, zajmuje robotowi około dwóch godzin.