Buty które poprowadzą Cię tam, gdzie chcesz

12 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sport i Hobby, TOP news, Video

Jesteś wielbicielem inteligentnych gadżetów? W Twojej stajni nie brak myślących zegarków, okularów Google Glass czy innych urządzeń, które wykonują część pracy za Ciebie? Mamy więc dla Ciebie nową, niepowtarzalną propozycję. Są nią inteligentne buty Lechal, które już we wrześniu mają trafić na półki zagranicznych sklepów. I mimo, że nie dostaniemy ich najprawdopodobniej w Polsce, to przecież nic nie stoi na przeszkodzi w tym, by zajrzeć na zagraniczne, internetowe półki sklepowe.

źródło: producent

źródło: producent

Wspomniane Smart Shoes są wyposażone w technologię Bluetootch, dzięki czemu mogą łączyć się ze smartfonami i innymi nowoczesnymi, przenośnymi gadżetami. Obecne są w nich także silniki wibracyjne. Po połączeniu obuwia z Google Maps i ustawieniu odpowiedniej trasy nie trzeba będzie patrzeć na mapę by nie zgubić drogi. Buty bowiem same zaczną wibrować gdy choć trochę zboczymy z trasy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ucK6jhdRlUY[/youtube]

Jednak nie trzeba nawet iść, by poczuć wibracje. Efekty pojawią się także podczas jazdy samochodem czy rowerem, lecz nie jesteśmy przekonani, czy to nieco nie zdekoncentruje kierowcy. Dlatego też, według producenta, głównym zastosowaniem modelu Lechal, ma być sport. Modele bowiem potrafią nie tylko wskazywać drogę, ale i mierzyć liczbę wykonanych kroków, analizować prędkość marszu oraz rejestrować całą trasę. Wszystkie te dane w kilka chwil pojawią się na ekranie naszego smartfonu.

Jak już wspomniano, nowe Smart Shoes Lechal będzie można kupić już we wrześniu. Wbrew pozorom nie będą one takie drogie – za parę trzeba będzie zapłacić około stu dolarów. Jeśli jednak wolisz tradycyjne modele obuwia, to zerknij na propozycje serwisu shoeman.pl. Buty, które tam znajdziesz, nie potrafią co prawda łączyć się ze smartfonem, za to wspaniale pasują do każdego stroju.