Technologiczny Oscar dla JBL Authentics L16

21 Sie 2014 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sprzęt RTV

Choć nie każdy o tym wie, w dziedzinie technologii również przyznawane są światowej klasy nagrody, porównywane do filmowych Oscarów. Przyznaje je Stowarzyszenie EISA, które od ponad 30 lat wyznacza standardy w dziedzinie audiowizualnych technologii. W tym roku nagrodę otrzymały głośniki JBL Authentics L16, które prezentują się niezwykle estetycznie.

L16 Lifestyle 06

fot. Materiały prasowe

Rozwinięcie skrótu EISA oznacza Eurpoejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, które zrzesza 50 magazynów z krajów europejskich. Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach, m.in. Audio, Kino Domowe czy Foto, która ta zapoczątkowała przyznawanie odznaczeń. Nagradzane produkty muszą spełniać dwa warunki: cechować je musi doskonała jakość, a także dostępność w większości krajów europejskich. Nominacje natomiast zgłaszają redakcje specjalistycznych magazynów. Zwycięzców, po tygodniowych obradach, wyłaniają członkowie EISA. Taki przebieg przyznania nagrody przypadł także głośnikowi JBL Authentics L16, który zdobył w tym roku nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Systemu Hi-Fi.
Głośnik ten na pierwszy rzut oka przede wszystkim wyróżnia się swoim wyglądem i estetyką. Ten jednobryłowy system muzyczny przypomina głośniki regałowe L100 Century z lat 70. Obudowa, w której umieszczono parę trójdrożnych zespołów głośnikowych, z przetwornikami podłączonymi do 50-watowych wzmacniaczy, wykończona została orzechową okleiną. Ponadto głośniki są świetne dla fanów iPhone’a: sygnał z urządzeń Apple łatwo dochodzi przez AirPlay – natomiast użytkownik Androida może skorzystać z DLNA. Głośnik posiada wbudowany Bluetooth aptX z NFC, dwa porty USB oraz pad ładujący Qi. Co ciekawe JBL Authentics L16 wyposażony został także w wejście gramofonowe z przełączaną korekcją MM i MC. Praca przetworników cyfrowych klaruje się na poziomie 24 bitów/192 kHz, a firmowa już technika Harmana, Clari-Fi, poprawia brzmienie skompresowanych plików. To wszystko opatrzone jest stylowym wyglądem, dzięki czemu głośnik doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu.