Klasyka gatunku, czyli słuchawki AKG K845BT

17 Wrz 2014 | Autor: | Kategoria: Sprzęt RTV, TOP news

Choć rynek sprzętów i gadżetów muzycznych stale rośnie, czasami warto przypomnieć o dobrym, klasycznym już sprzęcie. Takim bowiem są słuchawki bezprzewodowe AKG K845BT co potwierdza tegoroczna nagroda EISA 2014-2015 w kategorii „słuchawki bezprzewodowe”.

K845 BT White 01Produkty nagradzane przez EISA, przyznawane przez redaktorów naczelnych magazynów branżowych z 20 krajów Europy, charakteryzują się dwom cechami: muszą być świetnej jakości, a także dostępne dla użytkowników w większości krajów europejskich. W przypadku tego modelu zwyciężyła przede wszystkim niezwykła jakość działania urządzenia. Słuchawki wyposażone są bowiem w 50 mm przetworniki, konstrukcję z portem bass reflexu, duże nauszniki praz metalowy pałąk. Ponadto są niezwykle wygodne dla użytkownika – można je słuchać dzięki połączeniu kablowym, jak i przez parowanie Bluetooth z asystą NFC. Bezprzewodowo mogą one pracować aż do 8 godzin. Słuchawki posiadają wejście micro-USB, przez które można podłączyć ładowarkę. Także wygląd tego modelu nie pozostawia wiele do życzenia – słuchawki są solidne, a metalowe podzespoły i miękkie obicie ze skóry dodają profesjonalności. Dostępne są w kolorze białym lub czarnym.
Co ciekawe, KG K845BT są nie tylko idealne do słuchania muzyki, ponieważ ze zintegrowanym mikrofonem słuchawki te są idealne także do wykonywanie połączeń telefonicznych.
Słuchawki można schować nawet w kieszeni – pozwala na to dwupłaszczyznowy mechanizm składania oraz niezwykła lekkość modelu.
Model AKG K845BT otrzymał jednak nie tylko tę prestiżową nagrodę – zostały one bowiem zauważone na Międzynarodowej Wystawie Elektroniki Użytkowej (CES) w Las Vegas.