Ranking plecaków turystycznych – czerwiec 2012 r.

02 Sie 2012 | Autor: | Kategoria: Rankingi, Sport i Hobby

Rankingi na him24 rozpoczynamy od plecaków turystycznych. O ich przydatności o każdej porze roku i przy prawie każdym typie wyjazdów chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ich najważniejsze cechy to lekkość, pojemność i niejednokrotnie niższa od walizek cena.

Najchętniej wybierani producenci plecaków turystycznych

W czerwcu 2012 r. najchętniej wybieraną firmą wśród tych zajmujących się plecakami turystycznymi był Campus. Jego produkty zajęły pierwsze, drugie, trzecie i piąte miejsce w rankingu najchętniej kupowanych plecaków turystycznych, który opublikował serwis Okazje.info. Są to, odpowiednio, plecaki Campus Liden 35, Campus Enzo 35, Campus Tuan 55 i Campus Nadel 60+20. Pomiędzy nimi, na pozycji czwartej, uplasował się plecak Iceberg ICE o 20-litrowej pojemności.

Najchętniej kupowane plecaki turystyczne

Zwycięzca – Campus Liden 35 – posiada jedną komorę, karabinek na klucze we wnętrzu komory, taśmy kompresyjne pasy biodrowy i piersiowy, pokrowiec przeciwdeszczowy, wyjście na rurkę z wodą oraz elastyczny trok do mocowania akcesoriów. Oprócz komory głównej znajdują się w nim także inne kieszenie: w klapie, po bokach (zrobione z siatki) i na froncie. Materiał użyty do jego produkcji to Endura. Średnia cena Campusa Liden 35 to 169 zł.

Najchętniej wybierane pojemności plecaków turystycznych

Przechodząc do najpopularniejszych w czerwcu 2012 roku pojemności stwierdzić trzeba, były nimi te mieszczące się w granicach 55-60 l. Mają je 9 na 20 obecnych w rankingu plecaków. Chętnie kupowane były też plecaki o pojemności 35 l. W zestawieniu top20 znalazło się ich co prawda tylko trzy, ale za to dwa uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach rankingu.