Złoty Harman Kardon Esquire Mini – głośnik niczym biżuteria

29 Sty 2015 | Autor: | Kategoria: Sprzęt RTV

 

Lubimy nosić ozdoby, nawet w męskim wydaniu – czy to sygnet rodowy na palcu czy najchętniej złotego Rolexa na nadgarstku. Czy wyobrażaliśmy sobie zatem kiedyś, że złoty, jak biżuteria, może być  także doskonale grający głośnik Bluetooth? Złoty głośnik Harman Kardon Esquire Mini to prawdziwy rarytas dla amatorów pięknych, a zarazem użytecznych rzeczy. Odpowiedzialni za wizualną stronę produktów Harman Kardon designerzy nie zawiedli i tym razem, ponieważ złoty Harman Kardon Esquire Mini jest przede wszystkim elegancki i piękny. Jego kolor to w istocie białawe złoto, potocznie nazywane szampańskim, a podobnie jak w przypadku pozostałych modeli, obudowa jest harmonijnym połączeniem prawdziwej skóry, szczotkowanego aluminium i wzmacniającej warstwy ceramiki.

materiały prasowe

materiały prasowe

Oczywiście nie sam wygląd, chociaż oszałamiający, jest tu najważniejszy. Liczy się przede wszystkim technologiczne wnętrze głośnika. Nie zmarnowano żadnej okazji by udoskonalić konstrukcję, która jest dopracowana po mistrzowsku. Wmontowane przetworniki 27 mm są wydajne, a ich pasmo niskotonowe zostało poszerzone. Wszystko to składa się na wyjątkowe wrażenia akustyczne. Taki głośnik jest niewiele większy od niektórych współczesnych smartfonów, a jego wymiary to jedynie 140mm × 24mm × 75.4mm. Mimo tak niewielkich rozmiarów głośnik charakteryzuje się doskonałą mocą dźwięku i posiada akumulator zapewniający osiem godzin pracy bez przerwy. Dodatkowo gniazdo USB umożliwia ładowanie innych urządzeń przenośnych.

materiały prasowe

materiały prasowe

Uniwersalny system konferencyjny oparty na dwóch mikrofonach z technologią tłumienia echa i zakłóceń z zewnątrz zapewnia czyste brzmienie w czasie prowadzenia rozmów konferencyjnych. Ukoronowaniem wszystkich zalet głośnika jest między innymi przyznana mu nagroda EISA 2014-2015 za doskonałą funkcjonalność i imponującą jakość dźwięku.