Jak uwiecznić aktywny wypoczynek?

18 Mar 2015 | Autor: | Kategoria: Gadżety

Kamery sportowe SJCAM SJ4000Wakacje typu All-Inclisive powoli odchodzą do lamusa. No dobra, trochę przesadziliśmy, ale faktem jest, że nie robią już takiego wrażenia jak jeszcze kilka lat temu. Zdjęcia z Szarm el-Szejk czy ze Złotych Piasków nie zdobywają już takiej ilości „lajków” i pozytywnych komentarzy, a opowieści o wakacyjnych przygodach w pięciogwiazdkowym hotelu nie pozwalają już na zostanie główną atrakcją imprezy. My stawiamy na bardziej aktywny wypoczynek, a ten wymaga zupełnie innego sprzętu służącego do jego uwieczniania.

Wakacje w egzotycznych kurortach to aktualnie rozrywka dostępna dla większości z nas. Dlaczego więc nie wybrać się na wakacje, które będą nas mniej kosztowały, a dadzą nam zdecydowanie większą satysfakcję? Takim rozwiązaniem są przeróżne wyjazdy z aktywnością w tle. Nie ważne czy jest to wyprawa rowerowa przez Hiszpanię, uprawianie sportów ekstremalnych czy zdobycie wymagającego szczytu górskiego – wszystkie te wakacyjne pomysły są inspirujące i robią ogromne wrażenie.

Pojawia się jednak pytanie jak udokumentować takie wyprawy? Niestety, zwykły cyfrowy „kompakt” może nie sprostać trudom, a w najgorszym wypadku wręcz skonać na szlaku. Z wiadomych względów niewystarczające będzie również większość telefonów komórkowych, które również nie zachwycają swoją trwałością. Dobrym pomysłem są znane na całym świecie kamery GoPro, które oprócz świetnej jakości filmów umożliwiają również robienie wysokiej jakości zdjęć. Kamery sportowe tej firmy mają jednak jedną znaczącą wadę – cenę, która niejednokrotnie okazuje się większa od ceny wyjazdu.

Jakie mamy zatem alternatywy? Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie popularna w sieci kamera SJ4000, która co prawda nie pozwala na tworzenie tak świetnych filmów jak GoPro, lecz ich jakość zadowoli większość z nas. A jeśli dodamy, że kosztuje ponad dwa razy mniej od pierwowzoru, to dojdziemy do wniosku, że sprzęt ten zadowoli każdego.

Na rynku znajduje się jeszcze wiele innych tanich alternatyw – wystarczy tylko poczytać o nich na specjalistycznych forach. Planując wakacje pomyślcie o takich, które zagoszczą w Waszej pamięci na długie lata. Wtedy do pamiątek z wyprawy będziecie wracali z uśmiechami na ustach – warto, aby również ona robiła wrażenie!