Komfortowa praca z monitorem AOC

19 Mar 2015 | Autor: | Kategoria: Komputery, TOP news

Ludzie spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem, czy to w pracy, czy w domu, szukając informacji, rozrywki czy nadrabiając zaległości zawodowe lub towarzyskie. Dlatego też z dbałości o komfort użytkowania komputerów oraz nasze zdrowie, marka AOC wychodzi na przeciw tym potrzebom oferując ergonomiczne i dbające o zdrowie monitory komputerowe.

Wiele z oferowanych przez markę modeli ma funkcje ergonomiczne, jak  pivot, który umożliwia obrót ekranu o dziewięćdziesiąt stopni co szczególnie sprawdza się podczas pracy nad tekstem czy podczas przeglądania długich stron internetowych. Z kolei funkcja swivel pozwala łatwo ustanowić prostopadłe położenie powierzchni ekranu do linii wzroku. Przydaje się też oczywiście regulacja wysokości położenia ekranu w zakresie 130 milimetrów, dzięki której osoby o różnym wzroście czy posiadające określone preferencje użytkowe mogą dostosować wysokość do swoich potrzeb i uniknąć można w ten sposób bólu szyi, pleców czy ramion. Wybrane monitory AOC (E2276VWM6 oraz E2476VWM6) wykorzystują technologię Anti-Blue Light, która pozwala zredukować emisję szkodliwego, niebieskiego światła, chroniąc tym samym wzrok użytkownika.

Współczesne wyświetlacze odpowiadają na rosnące oczekiwania użytkowników zarówno profesjonalnych, jak i domowych poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii. Jednym z rozwiązań jest rozdzielczość Ultra HD (3840 x 2160) wraz z ponad 8 milionami pikseli, co odpowiada liczbie pikseli na czterech ekranach Full HD. W konsekwencji 4K oferuje nieporównywalnie więcej szczegółów na wyświetlanym obrazie. Równie ważna jest wysoka płynność obrazu, którą osiąga się dzięki krótkiemu czasowi reakcji matrycy – im ten czas jest krótszy, tym mniejszy jest efekt rozmycia obrazu. Czas reakcji wynoszący mniej niż 5 sekund można uznać za bardzo dobry. Takim czasem cechuje się między innymi obsługujący rozdzielczość 4K monitor AOC U2868PQU.

materiały prasowe

materiały prasowe

Osoby pracujące na kilku aplikacjach jednocześnie doceniają też korzyści płynące z pracy na dużych monitorach. Monitory o przekątnej 28″ i większe sprawiają, że można uniknąć żmudnego przewijania czy przełączania pomiędzy kilkoma oknami, a funkcje picture-in-picture, picture-by-picture czy aplikacja AOC Screen+ pozwalają na oglądanie obrazu z kilku różnych źródeł jednocześnie. Również entuzjaści gier i filmów mogą dzięki dużym ekranom cieszyć się poszerzonym doświadczeniem.

Czy zatem znajdziemy monitor łączący w sobie wszystkie te możliwości? Takim modelem jest 34-calowy AOC U3477PQU, będący obecnie największym wyświetlaczem w ofercie producenta. Zastosowane w nim łącznie opcje ergonomiczne, większe ekrany oraz funkcje ochrony wzroku korzystnie wpływają na jakość rozrywki, lepszą produktywność, a także satysfakcję użytkowników, dlatego warto wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę przy zakupie monitorów.