Fusion Storage czyli nowa technologia przechowywania danych od Archos

21 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Komputery, TOP news

Fusion Storage to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie oprogramowania, zaprezentowane przez firmę ARCHOS, pioniera na rynku urządzeń z systemem Android. Od 5 maja 2015 r. można je aktywować za pośrednictwem aktualizacji OTA. Dzięki tej technologii, posiadacze tabletów i smartfonów marki mogą połączyć pamięć wewnętrzną swojego urządzenia z pamięcią karty microSD, dzięki czemu uzyskają więcej przestrzeni na dodatkowe treści i aplikacje.

materiały prasowe

materiały prasowe

Oprogramowanie powstało w oparciu o dwadzieścia pięć lat doświadczenia firmy w rozwoju systemów operacyjnych, w szczególności systemu Android, a inżynierowie skupili się na bezpośrednim badaniu niskopoziomowych warstw jądra tego systemu. Opracowana przez nich technologia eliminuje problem wyboru miejsca zapisu danych i aplikacji pomiędzy pamięcią wewnętrzną urządzenia, a kartą microSD.

materiały prasowe

materiały prasowe

Główną zaletą Fusion Storage dla użytkownika jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania aplikacji i treści na urządzeniu. Po aktywacji połączonej pamięci, dane są automatycznie przenoszone do pamięci wewnętrznej, a następnie sortowane, przy czym aplikacje zostają w pamięci wewnętrznej, a zdjęcia, pliki wideo i inne tego typu treści kierowane są na kartę pamięci. Dzięki temu przestrzeń do instalacji aplikacji na urządzeniu zwiększa się i pozostaje odpowiednio zoptymalizowana. Zaletą systemu jest to, że proces fuzji pamięci jest w pełni odwracalny, a użytkownik w każdym momencie może powrócić do oryginalnych ustawień urządzenia i ponownie samodzielnie wybierać miejsce zapisu danych. Telefony Archos możecie znaleźć na Okazje.info.