Mniszek lekarski – zioło idealne dla mężczyzny

31 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Zdrowie

Coraz więcej mężczyzn chce dbać o swojezdrowie, i to dbać w sposób naturalny, a nie poprzez przyjmowanie leków czy suplementów diety. Jeśli i Ty znajdujesz się w tym męskimgronie, proponuję Ci skorzystanie z zalet bardzo popularnego zioła, jakim jest mniszek lekarski, popularnie zwany mleczem. Spotka się go w niemal każdym ogródku i na każdej łące.

mniszek

Prozdrowotne działanie mają zarówno kwiaty mniszkalekarskiego (zbierane właśnie teraz), jak i korzenie oraz liście (które zbiera się od teraz aż do końca jesieni). Syropy i napary ze wspomnianego zioła wykazują bardzodobre działanie detoksykujące organizm. Mniszek uszczelnia także krwionośne naczynia, jest doskonały w profilaktyce miażdżycy oraz działa moczopędnie (jeśli więc masz kamienie w nerkach – koniecznie pij napar z mniszka!).

Napar z mniszka przygotowujemy zalewając dwie łyżki liści bądź trzyłyżki kwiatów dwoma szklankami gotującej się wody. Parzymy całość przez około dziesięćminut, po czym pijemy nawet cztery razy na dzień, tak po około sto mililitrów.]