Ciężarówki sprzedają sie w tym roku rekordowo

31 maja 2015 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja, TOP news

Jak donoszą specjaliści z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, miesiąc temu (w kwietniu 2015 roku) w naszym kraju zarejestrowano aż o 30% więcej aut ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej trzy i pół tony niż w kwietniu 2014 roku. W liczbach przedstawia się to tak, że w ciągu wspomnianego miesiąca w rejestrach pojawiły się aż 1 803 auta. Co ważne, wyższy wynik mieliśmy ostatnio w roku 2008, a więc dość dawno.

ciezarowka

Pod kątem finansowania pojazdów zaliczanychdo środków ciężkiego transportu (ciężarówek, autobusów, przyczep, samolotów, statków, sprzętu kolejowego i im podobnych) pierwszy kwartał bieżącego roku był trzecią pod kątem rozmiaru przestrzenią działania przedsiębiorstw leasingowych.Potwierdza to Związek Leasingu Polskiego, według którego transport ciężki w całej strukturze przychodów firm leasingowych wyniówł aż 27%!

Całkowita wysokość leasingowych transakcjiznajdowała się na poziomie 2,851 miliarda złotych, co daje wynik rok do roku wyższy o ponad 11%. Świadczy to o tym, że firmy transportowe znów zaczynają być w dobrej kondycji.