Kaski rowerowe Uvex I-VO

29 Lip 2015 | Autor: | Kategoria: TOP news

Uprawianie kolarstwa, nie tylko profesjonalnie, ale i amatorsko – turystycznie czy rekreacyjnie, wymaga odpowiedniego sprzętu, a w tym odpowiedniej jakości kasku rowerowego, który w przypadku wywrotki ochroni naszą głowę przed urazem. Na rynku dostępnych jest wiele mniej lub bardziej profesjonalnych modeli kasków rowerowych. Warto jednak kupić ten dobrej jakości, wytrzymały, a do tego lekki i komfortowy, który zapewni wygodę jazdy i bezpieczeństwo. Jednym z bardziej znanych i uznanych producentów kasków rowerowych jest firma Uvex. Warto zwrócić uwagę na modele z grupy I-VO, które można nabyć za dość przystępną cenę relatywnie do klasy i jakości produktu.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Kaski rowerowe z serii I-Vo to kaski typu MTB/AM czyli najpopularniejsze wśród użytkowników rowerów. To bezpieczne kaski z ruchomym daszkiem, które sprawdzają się doskonale podczas różnych form rowerowego wypoczynku, gdzie istnieje ryzyko urazu głowy. Praktyczny system regulacji IAS, system Fas chin strap oraz Monomatic dodatkowo przemawiają za jego funkcjonalnością. Kask posiada aż dwadzieścia cztery kanały wentylacyjne, co znacznie wpływa na komfort jego użytkowania. Jego kolejne zalety to Technologia Inmould, tworząca ekstremalnie bezpieczną i stabilną konstrukcje kasku, wraz z doskonałą wentylacją. W technologii Inmould pianka EPS (wysokiej jakości polistyren) wstrzykiwana jest do opornej na wstrząsy polikarbonowej skorupy. W efekcie powstaje lekka, ale bardzo stabilna konstrukcja.Kaski z tej serii spełniają normy: EN 1078 / TÜV GS / CE. Kaski I-VO dostępne są w dwóch rozmiarach skorupy, a system IAS 2.0 , pozwala na dopasowanie kasku do kształtu głowy za pomocą jednej ręki. Oprócz dużej liczby kanałów wentylacyjnych, kaski zawierają też siatkę przeciw owadom i antyalergiczne wkładki wewnątrz kasku.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

W kasku zastosowano system Monomatic czyli zamek blokujący, który pozwala na wielostopniową regulację paska podbródka za pomocą jednej ręki. Z kolei system FAS pozwala na proste dopasowanie długości pasków do własnych potrzeb, dzięki czemu kask leży mocno na głowie, nie mając możliwości ześlizgnięcia się, nawet podczas gwałtownego uderzenia. Kaski Uvex można kupić w porównywarce Okazje.info .