Nawigacja samochodowa Garmin Nuvi 2799LMT-D

17 Sie 2015 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja

Nawigacja samochodowa Garmin Nuvi 2799LMT-D (do kupienia tutaj) ma jasny, 7-calowy wyświetlacz z funkcją zoomu przez rozciąganie, dzięki czemu można dokładnie przyjrzeć się wszelkim informacjom wyświetlanym na ekranie. Nuvi 2799LMT-D zapewnia nowy wymiar szczegółowych, wymawianych wskazówek dzięki funkcji Garmin Real Directions, czyli łatwym w zrozumieniu wskazówkom dojazdu, które prowadzą niczym przyjaciel, wykorzystując rozpoznawalne punkty orientacyjne, budynki i sygnalizację świetlną. Zatem nie musimy się już stresować podczas prób odczytania nazw ulic. Zamiast tego wystarczy słuchać wyraźnie wymawianych wskazówek, na przykład „Skręć w lewo za stacją benzynową”.

Urządzenie jest wyposażone w bardzo wygodną funkcję nawigacji sterowanej głosem. Wystarczy wymówić polecenie, aby urządzenie odpowiednio zareagowało, nie odrywając nawet rąk od kierownicy. Oczywiście nawigację można również obsługiwać za pomocą interfejsu dotykowego. Przy wielkiej ilości danych urządzenie nuvi 2799LMT-D ułatwia wyszukiwanie adresów i mnóstwa punktów szczególnych, takich jak firmy, sklepy czy restauracje. W bazie danych punktów szczególnych znajdują się również dokładne i przydatne informacje pochodzące z serwisu Foursquare. Dzięki temu podczas wyszukiwania, na górze listy wyników pojawiają się najlepsze trafienia z bazy danych Foursquare.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Aplikacja Smartphone Link w urządzeniu nuvi 2799LMT-D pozwala także zgłosić swoją pozycję w serwisie Foursquare i sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące konkretnego punktu szczególnego, takie jak oceny innych osób, zakresy cenowe i godziny pracy. Smartphone Link to darmowa aplikacja mobilna, która umożliwia nawiązanie połączenia między zgodnym urządzeniem nuvi 2799LMT-D, a smartfonem iPhone lub z systemem Android. Po sparowaniu urządzenie nuvi może korzystać z pakietu transferu danych telefonu aby udostępniać informacje, takie jak miejsce zaparkowania samochodu, punkty szczególne oraz miejsce docelowe. Funkcja Direct Access ułatwia nawigację do wybranych złożonych celów podróży, takich jak lotniska czy centra handlowe, dzięki temu, że pozwala wyszukać miejsca w obrębie większego kompleksu.

Urządzenie nuvi 2799LMT-D wyświetla też prawdziwe znaki drogowe, tak jak je widać na trasie. Cały czas wyświetla na ekranie mapę podróży, a dodatkowe informacje są wyświetlane obok. 2799LMT-D wyświetla również informacje o ograniczeniach prędkości, aktualnej prędkości, szacowanym czasie przyjazdu i ostrzeżenia o strefach wokół szkół. Umożliwia też szybkie przeczytanie nazwy aktualnej ulicy.