Koszula z krótkim rękawem – nosić czy nie?

27 Sie 2015 | Autor: | Kategoria: Styl

koszula-z-krotkim-rekawem (1)Jedni mówią, że taką koszulę można założyć najpóźniej na… własną komunię, natomiast drudzy podkreślają wygodę, jaką oferują koszule z krótkim rękawem i nie wyobrażają sobie nie zakładania koszuli z krótkim rękawem w gorące dni. Obydwie strony barykady mają swoje racje i bronią ich z wielką zaciekłością. A co my o tym myślimy?

Na samym początku musimy zaznaczyć jeden fakt, który w znacznym stopniu ułatwi Wasze postrzeganie koszul z krótkim rękawem. Jest to fakt, że koszule te nie mają nic wspólnego z modą elegancką, a jest to po prostu ubranie, które można przypasować do strojów typu casual. Choć jest to koszula, to zdecydowanie bliżej jej do koszulki polo niż klasycznej koszuli z białym rękawem. Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie czy koszulę z krótkim rękawem możecie założyć na wesele lub uroczystość wieczorową.

Nie znaczy to jednak, że koszule z krótkim rękawem są modowym nieporozumieniem. Wprost przeciwnie! Idealnie sprawdzają się m. in. w czasie luźnych wypadów, wakacji czy chociażby w codziennej pracy. Koszule z krótkim rękawem były używane przez amerykańską policję już w połowie XX. Wieku, co dobrze świadczy o funkcjonalności tego stroju. Wcześniej, jeszcze przed II Wojną Światową, zdobyły sobie duże uznanie w świecie sportu, gdyż trafiły m.in. na korty tenisowe, gdzie stały się inspiracją dla Rene Lacoste przy tworzeniu ponadczasowej koszulki polo.

W skrócie – koszule z krótkim rękawem – TAK, jako substytut zwykłej koszuli – NIE. Pamiętajcie o tej łatwej zasadzie przy kompletowaniu stroju na zbliżające się wesele, a z pewnością unikniecie nieporozumień.