W oczekiwaniu na nowego iPhone 6s i 6s Plus…

09 Wrz 2015 | Autor: | Kategoria: Gadżety

apple-inc-508812_6409 września 2015 roku to wielki dzień dla każdego fana elektroniki, a w szczególności tych z Was, którzy są zafascynowani ofertą marki Apple. Właśnie w środę o godzinie 10:00 w San Francisco (19:00 czasu polskiego) odbędzie się doroczna konferencja Apple, na której marka przedstawi światu najnowsze produkty, w tym przede wszystkim telefony iPhone 6s oraz 6s Plus. Czego możemy się spodziewać? Czy Tim Cook nas jeszcze czymś zaskoczy?

Konferencja zapowiadana była tajemniczym hasłem „Hey Siri, give us a hint”, lecz wirtualna asystentka Apple nie chciała zdradzać żadnych szczegółów. Mimo tego dotarliśmy do pierwszych informacji na temat najnowszych telefonów Apple’a.

Sprzęty będą napędzane czterordzeniowymi procesorami A9, które swoją wydajnością mają przebić nawet ten znany z iPada Air 2. Odpowiednią moc oraz szybkość zapewni również 2 GB pamięci RAM – co prawda ta ilość nie robi największego wrażenia, lecz jest wystarczająca nawet przy używaniu najbardziej wymagających aplikacji mobilnych.

Naszą ciekawość budzi zastosowanie technologii Force Touch w wyświetlaczu. Polega ona na interakcji z nim za pomocą siły nacisku na ekran, co jest z pewnością wielkim polem do popisu dla twórców aplikacji oraz gier oraz jest również świetną okazją do przypomnienia sobie żartu Interautów, który polegał na wmówieniu użytkownikom iPhone’ów, że ta ma funkcję wagi co doprowadziło do zniszczenia przynajmniej kilku modeli przez nieroztropnych użytkowników. Swoją drogą, ciekawe jaki żart tym razem wymyślą internetowi trolle, którzy co roku aktywizują się właśnie na czas premiery najnowszego sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.

Opisując najnowsze iPhone’y nie można zapomnieć o powiększonej matrycy aparatów, która wzrośnie do 12 MP oraz możliwości nagrywania filmów w niesamowitej rozdzielczości 4K. Na koniec zostawiliśmy budzące najmniej entuzjazmu liczby, czyli cena. Cacka Apple’a mają kosztować od 699 do nawet 999 Euro, więc w momencie premiery w Polsce ich cena będzie się kształtowała na poziomie 3,5 – 5 tys. zł, więc z pewnością nie jest to sprzęt dla każdego.

Premiera w USA – prawdopodobnie 18 września. W Polsce – prawdopodobnie ok. półtorej miesiąca później, czyli najwcześniej iPhone trafi w nasze ręce na początku listopada. Mimo wszystko warto czekać na konferencję Apple, gdyż jest to wydarzenie, które niejednokrotnie wprowadzało rewolucję na rynku. Czy możemy liczyć na takową w tym roku? Bardzo możliwe, gdyż firma pragnie rozwinąć AppleTV, a jest to sprzęt z wielkimi możliwościami rozwoju, tym bardziej, że rynek telewizyjny również ulega zmianom i zmierza w kierunku telewizji sieciowej. Odpowiedzi poznamy już niedługo… a tymczasem możecie czekać na obniżki cen wcześniejszych modeli – znajdziecie je na Okazje.info.