Zakrzywiony monitor o rozdzielczości UltraWide Quad HD od Philips

10 Wrz 2015 | Autor: | Kategoria: Komputery

Philips BDM3490UC to 34-calowy zakrzywiony monitor o rozdzielczości UltraWide Quad HD (3440×1440). Model ten bazuje na matrycy AH-IPS, która odwzorowuje 99% przestrzeni barw RGB, a dzięki MultiView ekran może równolegle wyświetlać obraz z kilku źródeł. Zakrzywiona powierzchnia pozwala lepiej skupić się na wykonywanej pracy, zwiększa produktywność oraz uprzyjemnia korzystanie z różnych form komputerowej rozrywki. Użytkownik ma wrażenie, że znajduje się w centrum pulpitu lub akcji, a rzeczy które dzieją się wokół niego, mniej go rozpraszają. Skrajne piksele ekranu znajdują się bliżej użytkownika, co poprawia komfort pracy, gdyż wykonuje on mniej ruchów głową niż przed tradycyjnym monitorem.

materiały prasowe

materiały prasowe

Model BDM3490UC ma wbudowane głośniki, które stwarzają wrażenie czystego, przestrzennego dźwięku, dodatkowo z mocno podkreślonym basem. Monitor jest wykończony gładkim, eleganckim i starannie dobranym tworzywem, tak by stanowił ozdobę każdego biurka. Jest wyposażony w najnowsze porty wejścia obrazu takie jak DisplayPort 1.2 czy HDMI 2.0. Dodatkowo wyposażony jest w czteroportowy HUB USB 3.0 z możliwością szybkiego ładowania urządzeń mobilnych.

W monitorze zastosowano autorskie technologie Philips, poprawiające jakość wyświetlanego obrazu – SmartContrast, która zmieniając ustawienia kolorów oraz jasność podświetlenia, dba o jak najwyższy współczynnik kontrastu podczas wyświetlania zdjęć i filmów oraz SmartResponse, która przyspiesza wygaszanie pikseli i znacząco ogranicza efekt smużenia w dynamicznych grach oraz filmach.