FIFA 16 nadchodzi!

23 Wrz 2015 | Autor: | Kategoria: Komputery

18441381064_85f617d13c_bRozpoczęła się jesień, to fakt. Ta wiadomość byłaby jednoznacznie dołująca, gdyby nie fakt, że wraz z końcem lata przychodzi wydarzenie, na które czeka wielu z nas. Tym wydarzeniem to premiera kolejnej gry z serii FIFA, a już 24 września będziemy mieli okazję zagrać w FIFE 16. Czego możemy się spodziewać po najnowszej grze EA Sports? Czy możemy mówić o rewolucji w jednej z najpopularniejszych gier w historii konsol oraz komputerów?

Choć dział marketingu EA nie próżnuje i wysyła w świat komunikaty, które raz po raz informują nas o wielkiej rewolucji, to według nas zmiany w najnowszej firmie należy określić jako „rewolucję bez r” czyli ewolucję, choć nie obyło się bez kilku bardzo obiecujących smaczków.

Przede wszystkim zacieramy ręce na możliwość gry damskimi drużynami. Pierwszy raz w historii serii pojawiają się damskie reprezentacje, a zawodniczki mają różnić się od męskich odpowiedników nie tylko wyglądem, lecz również specyfiką ruchu czy warunkami fizycznymi – po prostu ma grać się inaczej… i z pewnością milej dla oka 🙂

Niewiele zmieniło się w grafice, gdyż gra cały czas korzysta z niezłego silnika graficznego Ignite, natomiast EA Sports nie rozwija gry na starszych konsolach, więc również tam nie mamy co liczyć na rewolucję.

EA postawiła natomiast na rozwój sztucznej inteligencji zawodników. Właśnie siermiężny futbol jest od wielu lat największym zarzutem graczy – często partnerzy z zespołu nie zachowują się jak myślący piłkarze, którzy grając w piłkę zarabiają na życie, tylko jak podwórkowi kopacze bez piątej klepki. To ma się zmienić w najnowszej odsłonie serii, a co najciekawsze zmiany mają być widoczne nie tylko przy konstruowaniu akcji, ale głównie w obronie. Nasi defensywni zawodnicy mają podejmować mądrzejsze decyzje, a co najważniejsze lepiej ze sobą współpracować. Obiecujące!

Gra w obronie ma doczekać się dużej zmiany i będzie wymagała od graczy większego zaangażowania. Z drugiej strony obrońcy otrzymają szereg nowych ruchów, które mają uczynić ich skuteczniejszymi w walce z napastnikami przeciwników. Gra będzie bardziej wymagająca, a dodatkowo będzie premiowała tych graczy, którzy stawiają na dynamiczny futbol.

Jakie zmiany jeszcze na nas czekają? Nowy tryb rozgrywki sieciowej o nazwie Ultimate Team Draft, gdzie zawodników na daną pozycję wybieramy z pięciu losowo wygenerowanych przez system. Dużą zmianą dla polskiego gracza jest z pewnością uaktualniony komentarz, w którym Wojciecha Szaranowicza zastąpił Jacek Laskowski.

Podsumowując, mimo że nie możemy mówić o rewolucji, to premiera nowej FIFY jest obiecująca i gra z pewnością już niedługo znajdzie się w wielu domach. My również nie możemy się doczekać, nawet mimo faktu, że pierwsze zagraniczne recenzje oceniają nową grę EA Sports na szkolne 4.