Aparat o 16 obiektywach? Tak! Poznaj Light L16

13 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Fotografia, Nowości

Mogło by się wydawać, że w kwestii aparatów cyfrowych wymyślono już jeśłi nie wszystko, to z pewnością bardzo wiele. Firma Light postanowiła nas jednak mocno zaskoczyć, proponując sprzęd wyposażony w aż 16 różnych obiektówów, czyli model L16. Jak działa to cudo?

light-l16-660-p

Idea, jaka przyświecała twórcom wspomnianego urządzenia, to połączenie zalet solidnych lustrzanek z wymiennymi obiektywami oraz małych aparatów umieszczanych w smartfonach. W body tej cyfrówki znajdziemy więc aż szesnaście obiektówów, które mają matryce 13 MPx oraz jasność f/2.4 (6 x 150 mm, 5 x 70 mm i 5 x 35 mm). Robiąc zdjęcie wykorzystywane jest dziesięć kamer, co po zebraniu wszystkich danych z nich pobranych pozwala na zapisanie zdjęcia o zadziwiającej rozdzielczości 52 MPx.

Na uwagę zasługuje także możliwość regulacji głębi ostrości nawet po wykonaniu fotografii. Standardowo modelem L16 nagramy też filmy 4K (wykorzystując ogniskową 350150 mm), a przy zdjęciach i filmach będziemy mogli korzystać z pomocy lampy błyskowej.

Aparat Light L16 niestety pówi co nie jest dostępny w polskich sklepach – można go zamawiać wyłącznie przez stronę producenta. Do końca października kupimy go za niecałe 1 300 dolarów, później zapłacić będziemy musieli o 400 dolarów więcej.