Kierowco – za te rzeczy grozi Ci najsurowsza kara! – cz. I

19 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja, Porady

Polskie prawo drogowe należy do dość surowych, a co i rusz i tak słyszymy o kolejnych jego zaostrzeniach. Warto więc wiedzieć za co ustawodawca przewidział największe kary jeśli chodzi o przewinienia w ruchu drogowym. Sprawdź, co może Cię czekać gdy policjant zatrzyma twój samochód w jednym z takich przypadków!

Propozycja skierowana głównie do agencji ochrony i osób szczególnie zagrożonych, które po obezwładnieniu napastnika chcą ograniczyć mu możliwość ucieczki do czasu przybycia policji.Dane techniczne: - materiał: stal - min. średnica: 5,0 cm - max. średnica

Pierwsza z wspomnianych grup czynności, za któe zostaniesz najsurowiej ukarany, to przestępstwa drogowe, w tym chociażby potrącenie pieszego czy inny drogowy wypadek, który skutkuje poważnym uszczerbkiem na zdrowiu innych. Za nie z automatu dostanież aż 10 punktów karnych, a o tym, czy zatrzymać Ci prawo jazdy i jak wysoki mandat zapłacisz zdecyduje sąd. Co więcej, może czekać Cię tu nawet wyrok pozbawienia lub ograniczenia wolności!

Równie surowo mogą być ukarani kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc po spożyciu alkoholu. Jeśli badanie wykryje w naszej krwi więcej niż 0,5 promila alkoholu, mówimy również o drogowym przestępstwie. Za nie dostaniesz także 10 punktów karnych, a sąd zasądzi CI minimum 5 000 zł mandatu oraz zabierze Ci prawo jazdy na okres wynoszący od 5 do 10 lat. W przypadkach bardzo wysokiej ilości alkoholu we krwii może Ci grozić nawet więzienie.

Kolejne zdarzenie, za które grozi Ci dostanie dziesięciu punktów karnych, to nieudzielenie pomowcy ofierze wypadku drogowego. Dodatkowo za nie sąd może zasądzić Ci nawet 3 lata więzienia, a jeśli uciekłeś z miejsca zdarzenia by uniknąć kary z tytułu nieudzielenia pomocy, wtedy zamknąć sąd może CIę nawet na 12 lat, dokładając do tego dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.