Nowoczesne zegarki od Intela i Fossil

29 Paź 2015 | Autor: | Kategoria: Gadżety, Nowości

Dwie znane marki – Intel oraz Fossil – właśnie zaprezentowały nam całkiem nową serię inteligentnych zegarków na rękę, czyli Fossil Q. A właściwie to dostaliśmy do rąk aż trzy różne urządzenia – tradycyjny zegarek wzbogacony o chip badający aktywność użytkownika, nowoczesny smartwatch z systemem Android Wear, a także opaski w wersji dla pań i panów. Za elementy intelegentne, które w nich znajdziemy, odpowiada Intel, a za pozostałe funkcje – Fossil.

fossil-smartwatch-660

Każde z powyższych urządzeń może łatwo połączyć się ze smartfonem za pomocą technologii Blueetoth, a także jest w pełni kompatybilne z systemami operacyjnymi Android (wersje 4.3 i wyższe) i iOS (wersje 8.2 i wyższe). Zegarek nosi nazwę Fossil Q Grant. Śledzi on naszą aktywność fizyczną i samodzielnie odbiera powiadomienia z dedykowanej aplikacji wybrane przez użytkownika. W smartwatchu, czyli Fossil Q Founder, znajdziemy dodatkowo wyświetlacz elektroniczny.

Fossil Q Reveler (dla panów) i Fossil Q Dreamer (dla pań) ma to  kolej opaski monitorujące aktywność fizyczną, do których dodano stację dokującą do łądowania bezprzewodowego. Co warte zauważenia, Intel tak dostosował wszystkie wykorzystane technologie, by opisane produkty były kompatybilne z takimi aplikacjami fitnessowymi jak UA Record by Under Armour, Google Fit, UP by Jawbone czy Health. Niestety, zegarek, smartwatch i opaski możemy póki co kupić w Stanach Zjednoczonych, przede wszystkim na stronie internetowej marki Fossil oraz w niektórych sklepach stacjonarnych oraz w porównywarce Okazje.info.