Pora na zimowe opony – Barum Polaris 3 195/65/R15 91T

12 Lis 2015 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja

Jesień tego roku nie rozpieszcza nas ani pogodą, ani temperaturami powietrza. Jednak jeszcze nie było mrozów, choć z pewnością wkrótce się to zmieni. Najwyższa więc pora na zakup zimowych opon do naszych samochodów. Jedną z ciekawszych propozycji oferuje marka Barum, a jest nią opona Polaris 3. To opona o symetrycznej rzeźbie, dzięki czemu zapewnia bardzo dobrą charakterystykę jazdy na mokrej, ale i również na zaśnieżonej nawierzchni. Producent opony Polaris zapewnia, że do produkcji jej bieżnika wykorzystano bardzo nowoczesną mieszankę gumy z dodatkiem krzemu, przez co opona zachowuje miękkość także w sytuacji, gdy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza.

Ponadto zaletą tej nowoczesnej mieszanki jest fakt, że guma posiada właściwości antypoślizgowe. Zastosowane w oponach „śnieżne łapacze” utrudniają przesuwanie się śniegu w kanałach bieżnika, przez co poprawiają możliwości przyśpieszania i hamowanie na ośnieżonej drodze. Zwiększono również bezpieczeństwo jazdy na mokrej drodze, dzięki zastosowaniu trzech wzdłużnych kanałów. W bardzo szybki sposób odprowadzają one wodę, przez co zapewniają stały kontakt bieżnika z drogą. Sama konstrukcja bieżnika również przyczynia się do znaczącego zmniejszenia ryzyka poślizgu (aqua i snowplaningu), dzięki zastosowaniu dwóch typów lameli. W środkowej części znajdują się zygzakowate lamele, a w części barkowej, lamele o falistym kształcie. W zdecydowany sposób poprawia się przez to przyczepność, jak i boczną stabilność zarówno na śliskiej nawierzchni, jak i także na drodze oblodzonej. Dzięki specjalnemu, zaokrąglonemu konturowi bieżnika producent gwarantuje płynne prowadzenie samochodu po nierównościach.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Jedną z najważniejszych dla użytkowników zalet opony Barum POLARIS 3 jest jej bardzo atrakcyjna, niska cena. Opony Polaris marki Barum to bardzo dobry wybór dla oszczędnych kierowców – niskie opory toczenia zapewniają długą ich żywotność.