W co się ubrać na walentynkowe spotkanie z ukochaną?

10 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Styl

Teoretycznie sprawa ubioru męskiego z okazji Walentynek powinna być kwestią łatwiejszą niż w przypadku pań, które mimo pełnych szaf, zazwyczaj nie mają co na siebie włożyć. W przypadku męskiej garderoby może być jednak podobnie, szczególnie jeśli mężczyzna na co dzień nie jest zmuszony do chodzenia pod krawatem czy w koszuli i eleganckich spodniach.

Najważniejsze pozytywne wrażenie

Należy pamiętać, że najważniejsze jest pozytywne wrażenie, jakie pan ma wywrzeć na swojej partnerce. Strój jaki wybierze ma do niej „mówić”, że partner ją szanuje i ceni, ponieważ kobiety zwracają uwagę na takie rzeczy jak strój adekwatny do okoliczności. Spotkanie walentynkowe to zazwyczaj nie pierwsza randka, a spotkanie z osobą, którą się zna i kocha, zatem panowie nie powinni też przesadzać, aby nie wyjść na zapatrzonych w swój wygląd narcyzów. W kwestii męskiej garderoby najważniejsza jest harmonia, polegająca przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu kolorów, zarówno do typu urody, jak i okazji. Niemniej ważny jest swobodny wygląd, niezbyt sztywny i oficjalny. Najbezpieczniejsze są jak zwykle proste rozwiązania, jak zestawienie dobrze dobranej do figury, modnej koszuli w jasnym, pastelowym kolorze z granatowymi lub niebieskimi dżinsami o prostym, klasycznym kroju. Do tego wystarczy dobrać odpowiednie buty w stylu półsportowym. Jeśli lubimy marynarki, może na tę okazję wybrać taką o luźnym kroju i nieformalnym charakterze. Dopuszczalne jest również ubranie T-shirta pod sportową marynarkę czy rozpinany blezer,szczególnie jeśli mężczyzna chce zaprosić swoją partnerkę w miejsce niezbyt formalne.

elegancki mężczyzna na walentynki

okazje.info.pl

Zdecydowanie jednak powinno się unikać ekstrawagancji i zbytniej elegancji, która zostanie odebrana jako zbyt pompatyczna. Przecież to partnerka powinna błyszczeć i zwracać na siebie uwagę wyglądem, a mężczyzna ma być jej eleganckim tłem. Jeśli na co dzień cenimy wygodę, nie znosimy koszul, krawatów i marynarek, warto pójść na kompromis i pokazać partnerce, że potrafimy wyglądać adekwatnie do sytuacji. Panowie powinni zatem zdecydowanie postawić na klasykę, zarówno w wydaniu eleganckim, jak i sportowym. Nie wchodzą w grę raczej skórzane spodnie, buty kowbojki, fraki czy smokingi, pomijając wyjścia wyjątkowo oficjalne, gdzie etykieta miejsca nakazuje konkretny styl. Ponieważ Walentynki kojarzą się z kolorem czerwonym, można zadbać o jakiś drobny detal w tym kolorze jak np. czerwone wstawkie w swetrze czy czerwoną chusteczkę w butonierce.