Stereofoniczne systemy audio JBL Authentics L8SP i L16SP

24 Lut 2016 | Autor: | Kategoria: Nowości, Sprzęt RTV

JBL Authentics L8SP i L16SP to wysokiej klasy stereofoniczne systemy audio o mocy odpowiednio 120W i 300W. Wyposażono je w Spotify Connect, Bluetooth z NFC, AirPlay, DLNA, technologię Clari-Fi, aplikację do sterowania dla Android i iOS, dwa porty USB do ładowania urządzeń przenośnych, wejście optyczne, a w przypadku L16SP również wejście stereo RCA.

głośnik JBL

materiały prasowe

Modele JBL Authentics L8SP i L16SP inspirowane są legendarnymi monitorami studyjnymi JBL Century L100. Łączą w sobie klasyczną konstrukcję akustyczną z zaawansowaną technologią łączności bezprzewodowej. Drewniana obudowa zestawu L16SP wykończona została naturalnym fornirem orzechowym, natomiast model L8SP wykończono w kolorze czarnym na wysoki połysk. Wyjątkowa jakość dźwięku i łatwa łączność bezprzewodowa umożliwiają podłączanie różnorodnych urządzeń przenośnych za pomocą technologii AirPlay, DNLA czy Bluetooth. Poza tym oba systemy stereofoniczne wyposażone są w wejścia optyczne, a w przypadku L16SP również w wejście gramofonowe. JBL Authentics L8SP z powodzeniem wypełnia całe pomieszczenie wyjątkowej jakości brzmieniem JBL, a zaawansowana konstrukcja akustyczna i 120 W (RMS) sumarycznej mocy JBL pozwalają uzyskać dynamiczny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej kompaktowej obudowie. Zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku pozwalają uzyskać szerokopasmowy dźwięk stereofoniczny o obszernej scenie stereofonicznej. To również łatwe bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów, tabletów, komputerów i odtwarzaczy multimedialnych. Obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth® – w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth® za pomocą technologii Near Field Communication (NFC). Ten zestaw głośnikowy potrafi automatycznie wybierać odpowiedni format odtwarzania strumieniowego, upraszczając korzystanie ze wszystkich urządzeń.

jbl głośniki

materiały prasowe

JBL Authentics L16SP to z kolei połączenie legendy dźwięku z nowoczesną łącznością. Zaawansowana konstrukcja akustyczna i 300 W sumarycznej mocy pozwalają uzyskać spektakularny, szerokopasmowy dźwięk stereo w jednej, średniej wielkości obudowie. Wysokiej jakości głośniki JBL w połączeniu z cyfrowym przetwarzaniem i wzmacnianiem dźwięku oraz precyzyjną konstrukcją akustyczną zapewniają niedoścignioną jakość dźwięku. Zoptymalizowane przetworniki nisko- i wysokotonowe w połączeniu z zaawansowanymi układami elektronicznymi i technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku pozwalają uzyskać szerokopasmowy dźwięk o obszernej scenie stereofonicznej. Taki typ łączności oznacza strumieniowe odtwarzanie dźwięku bezprzewodowo oraz z urządzeń analogowych, optycznych i gramofonów. Obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth – w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth za pomocą technologii NFC. Zestaw głośnikowy automatycznie dobiera format odtwarzania strumieniowego stosownie do potrzeb, upraszczając korzystanie z wszelkich urządzeń, a technologia Harman Clari-Fi pozwala odzyskać szczegóły nagrań tracone we współczesnych skompresowanych plikach dźwiękowych dodając szczegółowości i energii strumieniom muzycznym niskiej jakości. Zestaw głośnikowy JBL Authentics L16SP wyposażony jest w dwa gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych.
Na uwagę zasługuje również funkcjonalność Spotify Connect w obu dostępnych modelach, która pozwala na odtwarzanie muzyki poprzez systemy L8SP lub L16SP i kontrolowanie jej przez aplikację Spotify na smartfonie, tablecie czy komputerze PC.