Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – czerwiec 2012 r.

02 Sie 2012 | Autor: | Kategoria: Motoryzacja, Rankingi

Czy ktoś jeszcze jest sobie w stanie wyobrazić samochód bez zamontowanego w nim radioodtwarzacza? Pewnie takich osób jest bardzo niewiele. Dzięki tym urządzeniom podróż staje się ciekawsza, a przez to szybciej upływa jej czas. Powszechność radioodtwarzaczy sprawia, że na rynku dostępna jest ich cała masa. Jednak które z nich są najchętniej wybierane przez kupujących?

źródło: Pioneer

Zwycięzcą rankingu, który przeprowadził serwis Okazje.info, jest radioodtwarzacz Pioneeer MVX-140. Posiada on port USB, wejście AUX i cztery głośniki o mocy 50 W każdy. Wykorzystano w nim także wzmacniacz MOSFET, który znacząco podnosi jakość dźwięku. Ważnym wejściem, które jest obecne w tym sprzęcie, może okazać się także RCA, niezbędne jeśli będzie się chciało podłączyć wzmacniacz tylnych głośników bądź subwoofer. Średnia cena tego radioodtwarzacza to 208 zł.

Najchętniej wybierani producenci radioodtwarzaczy samochodowych

Na dalszych trzech miejscach rankingu najchętniej kupowanych radioodtwarzaczy królują urządzenia stworzone przez Mantę, czyli Manta RS6500 (średnia cena – 160 zł), Manta RS9500 (średnia cena – 257 zł) i Manta SH2000 (średnia cena 63 zł). Sprzęt Manty znajduje się także na 9 miejscu top20, co plasuje tę firmę na drugim miejscu jeśli chodzi o popularnych producentów. Miejsce to, ex aequo, zajmuje także Peiying, jednak jego radioodtwarzacze znalazły się dopiero na siódmym, jedenastym, dwunastym i siedemnastym miejscu listy. Szczyt wykazu popularnych producentów przypadł w czerwcu Pioneerowi, któremu udało się umieścić w rankingu sześć swoich produktów.

Średnia ilość ofert radioodtwarzaczy samochodowych dostępnych w sklepach z podziałem na producentów

Kolejne zwycięstwo Pioneera dotyczy ilości sklepów, które mają w ofercie produkty z top20. Każdy z radioodtwarzaczy tej firmy jest dostępny w przynajmniej 35 punktach sprzedaży, zaś największa ilość ofert zanotował Pioneer MVH-1400 (44 oferty), który jest zarazem najchętniej kupowanym radioodtwarzaczem.

Jeśli chodzi o to, jakie czytniki plików są najchętniej wybierane przez osoby kupujące radioodtwarzacze, to da się zauważyć, że następuje zdecydowane odejście od płyt CD na rzecz pamięci wpinanych do portów USB. Te drugie ma aż osiemnaście na dwadzieścia radioodtwarzaczy, przy czym w części przypadków (ośmiu) sprzęt ma oba wymienione czytniki. Możliwość czytania wyłącznie płyt CD posiadają tylko dwa radioodtwarzacze z top20.

Przydatne linki:

  • oferty radioodtwarzaczy – http://www.okazje.info.pl/sprzet-rtv/radioodtwarzacze-samochodowe/